Tajemství

Proč se vyplatí koupit řezačky Polyrez?

Přece nechcete každý rok nakupovat náhradní dráty za 10 000, Kč. U levných řezaček to tak může být.

Na trhu je mnoho řezaček polystyrenu, které jsou levné ale jejich koupě se nevyplatí. Na řezání polystyrenu používají tenký odporový drát většinou 0,4mm, 0,5mm, 0,6mm, který velmi často praská. Cena nového 1ks drátu je cca 200,Kč. Pokud s řezačkou pracujete celý den je pravděpodobné, že vám drát několikrát praskne. U životnosti drátu záleží na několika parametrech: na kvalitě drátu – (některé slitiny jsou více odolnější než jiné), na hustotě polystyrenu, mokrý polystyren velmi snižuje životnost drátu, silou kterou tlačíte, ale nejdůležitější parametr je kvalita a průměr drátu. Řezačky polystyrénu Polyrez používají drát nejvyšší kvality průměr 0,7mm, řezačka H620 používá dokonce drát 0,8mm.

Naprosto chápeme, že nejlepší by bylo otestovat několik řezaček vedle sebe a porovnat jejich parametry v praxi. Pak byste si určitě vybrali velmi dobře. A viděli by jste mezi řezačkami další velké rozdíly. Například: velikost pracovní desky, jak složité je vyměnit strunu a napnout pružinu, jestli je rameno pevné a při práci se nekřiví, jak je skladná v autě, jaké má ložiska v rameni, jestli měřidla usnadňují práci, jestli řezačka umí všechny řezy, které budete potřebovat. Později na stavbě se většinou ukáže, že potřebujete L výřezy u oken a dveří. Na vrácení řezačky je pozdě a nezbývá než použít pilku. Nejenže je to velká dřina uříznout tloušku 20cm, ale všude je spousta kuliček polystyrenu a řez je křivý. Ale hlavně proč řezat pilkou, když máte řezačku? Mnoho lidí se rozhoduje podle ceny. Nejlevnější řezačky toho umí nejméně a mají nejtenčí drát, protože zdroj který má malý výkon je přece levnější. Na všech komponentech se šetří co nejvíce. A hlavně, na takové řezačky neseženete náhradní díly.

Několikrát proběhlo srovnání řezaček na polystyren v praxi a vždy byly vítězem testu řezačky Polyrez

Tak na co čekáte?

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím